Aparaty stałe metalowe

Cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem pacjentów, którzy chcą wyleczyć wadę zgryzu optymalizując całkowity koszt leczenia. Do zalet aparatu metalowego stałego można zaliczyć komfort pacjenta podczas jego noszenia oraz niższą cenę w stosunku do pozostałych aparatów. Aparaty stałe metalowe składają się z: zamków metalowych oraz łuku umieszczonego w szczelinach-slotach.

Zamki metalowe są srebrne, małe i nie zawierają niklu powodującego częste alergie. Łączą w sobie doskonałą jakość, precyzyjne wykonanie, optymalną konstrukcję zapewniającą perfekcyjne efekty leczenia ortodontycznego. Są powszechnie stosowane w licznych praktykach ortodontycznych na całym świecie i cieszą się dużym uznaniem wśród pacjentów.

Na zamki zakładane są tzw. ligatury elastyczne , kolokwialnie zwane gumeczkami, dzięki którym przywiązywany jest łuk po wprowadzeniu go do szczeliny zamka. Kolor gumek można dobrać według własnych upodobań, na rynku dostępna jest duża paleta kolorów. Jeśli pacjent nie jest zdecydowany na kolor ligatury, to zazwyczaj proponowany jest kolor srebrny, najmniej widoczny przy metalowym aparacie.